「 Life♥2Die」
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 About

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Moe
Life2Die
Life2Die
Moe


Posts : 29
Age : 30
Location : My ordinary LOVE
Join date : 2009-10-16
Points : 74

About Empty
PostSubject: About   About Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 6:43 am

M-am gandit sa facem si ceva de acest gen.
La inceput nici eu nu am fost prea incantata insa acum cred ca va iesi o treaba buna.
Uni din voi poate stiti sau ati auzit de celebrul site 'ameba' pentru cei ce nu stiu este un site japonez unde iti poti face blog-uri; dar pe langa asta mai are si un joc numit 'Pigg' ei bine acest joc este chiar cu personaje asemeni unui chibi pe care il faci tu cum vrei, iti poti face o casa, iti poti cumpara lucruri , haine si cel mai important e ca iti poti face chibi-ul cum vrei.
Ma gandeam ca fiecare de pe forum care vrea sa participe sa-si faca un cont daca e cam greu va fac eu contul celor care participa cu ce nume doriti voi. Cand va fi gata puteti intra sa va aranjati cum vreti...ma gandeam ca acolo sa creem si un club al forumului unde sa fim noi...de asemenea va faceti o poza la personaj si participati cu el si pe RPG-ul acestui forum.
Zic eu ca e o idee buna ^^
De exemplu acesta (<--- click) este chibi-ul meu si camera mea, voi puteti sa faceti cum il doriti.
As vrea sa-mi ziceti parerea voastra.
Back to top Go down
https://lunatic-project.forumotion.com
>Kimo<
Moderator
>Kimo<


Posts : 63
Age : 29
Location : Iasi
Join date : 2009-10-19
Points : 67

About Empty
PostSubject: Re: About   About Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 5:32 am

Dupa parerea mea este o idee destul de buna Smile mie miar placea sa particip la aceasta activitate Smile
PS: camera ta de la Pigg seamana cu camera mea in realitate Very Happy
Back to top Go down
 
About
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
「 Life♥2Die」 :: Role playing game :: L-P Chibi Magazin-
Jump to: